Podróbki perfum za prawie milion złotych

Blisko 10 tysięcy sztuk podrobionych perfum o szacunkowej wartości prawie 1 miliona złotych zatrzymali funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w jednej z podwarszawskich miejscowości mazowieccy funkcjonariusze ujawnili w zatrzymanym samochodzie ponad 5 tys. perfum z podrobionymi etykietami znanych marek.

W firmie do której należał towar kierowcy, zabezpieczono kolejne 5 tys. nielegalnie wyprodukowanych perfum. Właściciel towaru, obywatel Chin, nie posiadał żadnych dokumentów ani faktur na ujawniony asortyment.

Przedstawiciel Kancelarii Prawnej reprezentujący firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdził, że wszystkie perfumy zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi, dlatego kancelaria w imieniu pokrzywdzonych wystąpi z wnioskiem o ściganie sprawców tego procederu, czyli produkcji i handlu podróbkami.

„Nie zapominajmy, że kupując podrabiane produkty wspomagamy działalność zorganizowanych grup przestępczych, wspieramy nieuczciwą konkurencję i tym samym przyczyniamy się do likwidacji legalnych miejsc pracy.
Z naszego doświadczenia wynika bowiem, że podrabiane perfumy mogą być pełne pleśni, bakterii oraz metali ciężkich m.in. ołowiu i miedzi, a ich używanie może powodować nawet astmę alergiczną. Podrabiane kosmetyki nie spełniają żadnych norm jakościowych. Mogą zawierać „wypełniacze” takie jak cement, gips lub pastę do podłogi, które stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia” –  podkreśla Robert Antoszkiewicz  Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Fałszowaniem towarów zajmują się zorganizowane grupy przestępcze, które osiągają ogromne korzyści z tego procederu, porównywalne z zyskami ze sprzedaży narkotyków i handlu bronią. Proceder wprowadzania do obrotu towarów podrobionych jest obwarowany sankcją karną –  grzywną,
a nawet pozbawieniem wolności do 5 lat.

źródło: mazowieckie.kas.gov.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz