Powsińskie Dożynki 2018

Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2018. Ta piękna uroczystość, której inicjatorami są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” i Grupa 30+, odbędzie się 26 sierpnia br. w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.
Niezmienną ideą tego projektu, świadczącą o jego ważności i zarazem unikalności, jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jako jedna z nielicznych instytucji warszawskich pielęgnuje pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich.

Powsińskie Dożynki to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć kolorowy, rozśpiewany i wystrojony w regionalne stroje ludowe korowód z wieńcami dożynkowymi. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodają również występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. W tym roku przed dożynkową publicznością zaprezentują się tancerze i rękodzielnicy ludowi z Białorusi, Łotwy, Estonii i Rosji, a także Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Ponadto będzie można skosztować potraw regionalnych i odwiedzić któreś ze stoisk z rękodziełem artystycznym. Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne, liczne gry, warsztaty i animacje. Dzień pełen wrażeń zakończymy „potańcówką na dechach”.

plenery Domu Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3
26.08.2018 (niedziela), godz. 11.30-21.00

Program Powsińskich Dożynek:

11:30
Korowód dożynkowy prowadzony przez starostę i starościnę dożynek, prezentacja wieńców dożynkowych oraz strojów ludowych

12:00
Msza św. dziękczynna w plenerach Domu Pracy Twórczej

13:30
Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. Mazowiecka chata, gry, animacje i zabawy

14:00
Występy zespołów folklorystycznych z Białorusi, Estonii, Łotwy, Rosji oraz Polski (ZPiT Politechniki Warszawskiej oraz zespoły Centrum Kultury Wilanów)

19:00
Potańcówka na dechach

Wstęp wolny!

Facebook Comments

Dodaj komentarz