Prace na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Stefana Batorego

Od piątku, 22 listopada od godz. 22.00 do poniedziałku, 25 listopada do godz. 6.00 wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia al. Niepodległości od Trasy Łazienkowskiej do skrzyżowania z ul. Stefana Batorego.
W weekend drogowcy będą pracowali na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Stefana Batorego. Po północnej stronie skrzyżowania powstaje nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów, a kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z al. Niepodległości w obu kierunkach. W ramach tych prac drogowcy wymienią również nawierzchnię jezdni na skrzyżowaniu. Z tego powodu w weekend wyłączona z ruchu będzie zachodnia (w kierunku Ursynowa) jezdnia al. Niepodległości od Trasy Łazienkowskiej wraz z zachodnią częścią skrzyżowania z ul. Stefana Batorego. Utrzymany będzie dojazd do posesji i budynków Biblioteki Narodowej.  
 
Ulica Stefana Batorego od strony Pola Mokotowskiego będzie kończyła się ślepo. Kierowcy jadący ul. św. A. Boboli do al. Niepodległości będą mogli dojechać ul. Rakowiecką. Natomiast ci jadący al. Niepodległości od strony centrum nie będą mieli możliwości jazdy prosto w kierunku Ursynowa – będą musieli skręcić w lewo lub w prawo w Trasę Łazienkowską. Kierowcy jadący od pl. Unii Lubelskiej ul. Stefana Batorego będą musieli skręcić prawo w kierunku Trasy Łazienkowskiej. 
 
Objazdy zamkniętej jezdni zostaną poprowadzone ulicami: Trasa Łazienkowska – L. Waryńskiego – Puławska – Rakowiecka lub ulicami Wawelska – Żwirki i Wigury – Racławicka. 
 

Komunikacja: 

Autobusy linii 119 będą kursowały objazdem al. Niepodległości i ul. A.J. Madalińskiego, a  linii 143 pojadą ul. L. Waryńskiego i zawrócą na pl. Konstytucji. Autobusy linii 167 w kierunku Siekierki-Sanktuarium pojadą Trasą Łazienkowską i dalej ul. L. Waryńskiego. Autobusy linii 174 (w kierunku Bokserska) i 200 (w kierunku Pańska) oraz nocnej N36 (w kierunku Bokserska) będą kursowały ulicami: Trasa Łazienkowska – L. Waryńskiego – Puławska – Rakowiecka. Linia nocna N34 (tylko w kierunku Os. Kabaty) będzie jeździła objazdem ulicami: Wawelska – Żwirki i Wigury – Racławicka.
 
źródło: infoulice.um.warszawa.plFacebook Comments

Dodaj komentarz