Premiera horroru ZAKONNICA

7 września na ekranach kin Cinema City zadebiutuje „Zakonnica” – film zapowiadany jako jeden z najbardziej przerażających horrorów ostatnich lat, spin off kultowej „Obecności 2”.

Film będzie wyświetlany na panoramicznych ekranach w IMAX® oraz w przyprawiającym o gęsią skórkę formacie 4DX®, specjalnie dla widzów chcących poczuć grozę, jeszcze bardziej! Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl. 

Film „Zakonnica” to amerykański horror reżyserii Corina Hardy’ego. Film jest spin offem drugiej części horroru „Obecność” – jednego z najlepszych filmów gatunku ostatnich lat. Po samobójstwie młodej zakonnicy w klasztorze w Rumunii, Ojciec Burke (w tej roli Demian Bichir)  i nowicjuszka, siostra Irene (Taissa Farmiga) zostają wysłani przez Watykan na miejsce, aby zbadać sprawę. W trakcie dochodzenia odkryją pilnie strzeżony, mroczny sekret zakonu. Będą musieli stawić czoła złowrogiej sile pod postacią tytułowej Zakonnicy, którą widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć w filmie „Obecność 2”, a samo opactwo stanie się przerażającą areną walki dobra ze złem. Muzykę do filmu skomponował Abel Korzeniowski, polski kompozytor od lat pracujący w Hollywood.

Zdjęcia do filmu powstały w całości w Rumunii. Taissa Farmiga wcielająca się w rolę Irene, jest młodszą siostrą Very Farmigi grającej Lorraine Warren w obu częściach „Obecności”. W rolę demona pod postacią tytułowej Zakonnicy wciela się natomiast Bonnie Aarons, która pojawiła się już w tej roli we wspomnianej „Obecności 2”.

W Cinema City film będzie wyświetlany między innymi w salach IMAX®, czyli w najlepszej dostępnej na polskim rynku jakości. Horror oglądany na gigantycznym panoramicznym ekranie z obrazem o zwiększonej jasności, ostrości i kontraście będzie jeszcze bardziej przerażający.  Amatorów silnych wrażeń oraz tych którzy chcą wręcz namacalnie poczuć obecność demona, zapraszamy na seans w technologii 4DX®, która oddziałuje na dosłownie wszystkie zmysły. Dzięki 4DX®,  nie opuszczając kinowego fotela, znajdziesz się razem z bohaterami w rumuńskim klasztorze.. Poczujesz podmuchy delikatnego wiatru, wibracje podłogi, zobaczysz opadającą mgłę, poczujesz zapachy… Wszystko to doskonale zsynchronizowane z wydarzeniami na ekranie, po to by wywołać u ciebie jeszcze większą gęsią skórkę. 

Film będzie można następnie obejrzeć we wszystkich 34 kinach Cinema City w 19 miastach w wersji 2D , natomiast w wersji IMAX® w kinach Cinema City: Sadyba (Warszawa), Punkt 44 (Katowice), Galeria Plaza (Kraków), Poznań Plaza, Manufaktura (Łódź), Wroclavia (Wrocław) w salach 4DX® w kinach: Arkadia (Warszawa), Manufaktura (Łódź), Bonarka (Kraków), Felicity (Lublin), Bydgoszcz i Wroclavia (Wrocław). 

Dodatkowo we Wrocławiu (Wroclavia) film będzie można obejrzeć w jednej z trzech kameralnych sal Cinema City Wroclavia VIP, oferujących widzom kino w wersji all inclusive z dodatkowym menu restauracyjnym do wyboru i innymi atrakcjami. 

Więcej informacji na www.cinema-city.pl 
Facebook Comments

Dodaj komentarz