Przebudowa skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Zamknięta zostanie dla ruchu ul. Racławicka pomiędzy ul. Grójecką a ul. W. Sierpińskiego.

Rozpoczęcie prac przez drogowców zaplanowano na 27 lutego (czwartek) ok. godz. 10.00. W pierwszym etapie prac, drogowcy  zamkną oni ul. Racławicką na odcinku pomiędzy ul. Grójecką a W. Sierpińskiego. Niemożliwy będzie wtedy skręt w prawo oraz lewo z ul. Grójeckiej w ul. Racławicką oraz wyjazd z ul. Racławickiej. Objazd do ul. Grójeckiej wytyczony będzie ulicami W. Sierpińskiego i W. Korotyńskiego.

  

 
Planowane prace drogowe na skrzyżowaniu obejmować będą m.in. przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego, montaż oświetlenia oraz posadzenie zieleni. Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa: projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej i obustronnych chodników, co ułatwi bezpieczne korzystanie z drogi zarówno pieszym, jak i kierowcom. Dodatkowo warszawiaków na pewno ucieszy planowane wybudowanie w tym miejscu długo wyczekiwanych nowych dróg rowerowych.

 
 źródło: infoulice.um.warszawa.pl

Facebook Comments