Przejęli podróbki za ponad milion

Blisko 6 tysięcy sztuk zatrzymanych podróbek – to efekt ostatnich kontroli prowadzonych przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego. Szacunkowa wartość trefnego towaru  wyceniono na ponad  milion zł.


W dwóch wytypowanych do kontroli kontenerach znaleziono ubrania i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi.


Właścicielami  kontenerów okazali się obywatele Armenii i Pakistanu. W sumie zabezpieczono ok 6000  sztuk odzieży,  perfum oraz innych przedmiotów, które trafiły do magazynu depozytowego MUCS.
Właściciele podróbek zostali zatrzymani i przesłuchani w charakterze podejrzanych o popełnienie czynu zabronionego w Polsce ustawą Prawo Własności Przemysłowej.
Przedstawiciel Kancelarii Prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdzili, że wszystkie ubrania i  perfumy zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi.
Kancelaria w imieniu pokrzywdzonych wystąpi z wnioskiem o ściganie sprawców tego procederu, czyli produkcji i handlu podróbkami.
     
 W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia czynu zabronionego oraz próby uszczuplenia Skarbu Państwa, postępowanie  prowadzone jest przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.

źródło: mazowieckie.kas.gov.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz