Przez internet czyścił cudze konta bankowe

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Bielan uzyskali informację, że na rachunku jednego z klientów banku pojawiły się przelewy nieautoryzowane przez pokrzywdzonych. Mężczyzna usłyszał zarzuty za pomocnictwo przy przekazywaniu danych informatycznych poprzez dokonanie przelewów przez internet. 

Jak ustalili policjanci 36-letni mężczyzna kilka tygodni temu założył rachunek bankowy. Na konto mężczyzny z kilku rachunków bankowych wpłynęło około 25 000 złotych. Transakcje te nie były autoryzowane przez pokrzywdzonych, co wzbudziło czujność banku, który zablokował rachunek 36-latka. Na szczęście część pieniędzy nie została wypłacona mężczyźnie.

Sprawą od razu zajęli się policjanci bielańskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Kilka dni temu 36-latek został zatrzymany. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów za pomocnictwo przy przekazywaniu danych informatycznych poprzez dokonanie przelewów przez internet. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w lipcu wyszedł  z zakładu karnego, więc teraz będzie odpowiadał jako recydywista.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz