Przyszedł odebrać od 78-latka 900 tysięcy złotych

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów z bemowskiego komisariatu, przy udziale policjantów z Woli, doszło do zatrzymania 16-latka podejrzanego o oszustwo na „policjanta”. Nieletni wpadł w momencie, kiedy przyszedł do mieszkania 78-latka odebrać pieniądze w wysokości 900 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci mężczyzna wcześniej przekazał oszustowi 700 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Z ustaleń policjantów wynikało, że do 78-letniego mężczyzny zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta.  Przekonywał go, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Jak wyjaśniał swojemu rozmówcy dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby.

Odbiór pieniędzy miał nastąpić w miejscu zamieszkania 78-latka. Ten przekonany, że pomaga funkcjonariuszom, nieświadomy całej sytuacji, przekazał oszustom 700 tysięcy złotych w dwóch transzach, zgodnie z podaną przez nich instrukcją.

Gdy policjanci pozyskali informację, że doszło do oszustwa, zaczęli typować osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Zgromadzony materiał dowodowy doprowadził ich do 16-latka. Nieletni został zatrzymany w momencie, kiedy przyszedł odebrać do mieszkania 78-latka kolejne pieniądze, tym razem w wysokości 900 tysięcy złotych. Trafił do policyjnej izby dziecka.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich z Woli przekazali zebrany materiał do sądu rodzinnego i nieletnich. 16-latkowi został określony czyn karalny dotyczący oszustwa. Nieletni został umieszczony w schronisku dla nieletnich. W kwietniu br. opuścił schronisko, gdzie przebywał w związku z podejrzeniem o podobne przestępstwo.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz