Przyszła pożyczyć kartkę papieru i długopis, ukradła ponad cztery tysiące

Zatrzymano 59-letnią Grażynę Z., podejrzaną o kradzież pieniędzy na szkodę starszej pani. Kobieta weszła do mieszkania pokrzywdzonej pod pretekstem pożyczenia kartki i długopisu, aby móc napisać kartkę dla nieobecnej sąsiadki. Niestety była to tylko legenda, w czasie, kiedy gospodyni szukała potrzebnych przyborów, podejrzana najprawdopodobniej ukradła 4200 złotych. 59-latka przestępstwa tego dopuściła się w warunkach recydywy. Policjanci apelują, by nie wpuszczać do domu nikogo obcego!!!

Do komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 4200 złotych. Pieniądze zostały skradzione z mieszkania przez kobietę, która przyszła pożyczyć kartkę papieru i długopis, by móc rzekomo napisać wiadomość dla nieobecnej sąsiadki. Kiedy pokrzywdzona zajęła się poszukiwaniem przyborów do pisania kobieta ukradła jej gotówkę.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału mienia. Krok po kroku zbierali informacje, docierali do osób, które mogły coś widzieć, na podstawie pozyskanej wiedzy operacyjnej bardzo szybko i trafnie wytypowali podejrzaną. Niedługo później zatrzymali 59-letnią Grażynę Z. Jak się okazało, dokonała ona tej kradzieży w warunkach recydywy. Usłyszała zarzut.

Policjanci apelują! Nigdy nie wpuszczamy do domu nikogo obcego! Nawet jeśli chcemy pomóc nie ma żadnego powodu, by kogoś takiego wpuścić do środka naszego domu. Złodzieje i oszuści uciekają się do coraz to nowszych metod, mają wciąż nowe pomysły na to, by uśpić naszą czujność. Nie dajmy szansy złodziejowi! Bądźmy czujni!

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz