Przywłaszczyła sobie sprzęt AGD wart 70 tys. zł.

Zarzut przywłaszczenia powierzonej rzeczy ruchomej usłyszała w wolskiej komendzie 69-letnia Ludmiła C. Po zgłoszonym podejrzeniu popełnienia przestępstwa policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Wstępne ustalenia wskazują, że 69-latka podejrzana jest o przywłaszczenie artykułów gospodarstwa domowego na łączną wartość ok. 70 tysięcy zł.

Do komendy na Wolę wpłynęło zgłoszenie syna dotyczące przywłaszczenia powierzonych rzeczy ruchomych przez matkę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Przywłaszczone miały zostać artykuły gospodarstwa domowego oraz pozostałe wyposażenie mieszkania. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę ok. 70 tysięcy zł.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Skrupulatne gromadzenie materiału dowodowego pozwoliło funkcjonariuszom na udowodnienie i przedstawienie zarzutu przywłaszczenia powierzonej rzeczy ruchomej 69-letniej kobiecie. Za to przestępstwo może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz