Rajd Barbórka i Kryterium Asów

W sobotę rozegrany zostanie 57. Rajd Barbórka, a także słynne Kryterium Asów na ul. Karowej. W związku z budową i rozbiórką trybun od czwartku, 5 grudnia, od godz. 0.01 do poniedziałku, 9 grudnia, do godz. 12.00 wyłączona z ruchu oraz parkowania zostanie ul. Furmańska od Karowej do wjazdu na parking (uwaga, zamknięty zostanie także chodnik po obydwu stronach ulicy).

Rywalizacja na odcinkach specjalnych Rajdu Barbórka rozpocznie się w sobotni poranek. Już w piątek wieczorem (o godzinie 20:00) odbędzie się oficjalna ceremonia startu. Stawka kierowców, którzy znaleźli się na liście zgłoszeń do grudniowej imprezy pojawi się na rampie przed głównym wejściem do Galerii Młociny.

Dzień wcześniej, we czwartek, Galeria Młociny zaprasza na spotkanie z aktualnymi mistrzami Polski – Miko Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem, które rozpocznie się o godzinie 19:00 w Hali Hutnik, na drugim poziomie.

Rywalizacja na odcinkach specjalnych rozpocznie się w sobotni poranek, od przejazdów na Torze Modlin. Później kierowcy wrócą do Warszawy, gdzie na terenie Automobilklubu Polski, odbędzie się odcinek Autordom Bemowo. Ostatecznego zwycięzcę Rajdu Barbórka 2019 poznamy po próbie Tor Służewiec.  Barbórkę zakończy Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Będą utrudnienia w ruchu

Od piątku,  6 grudnia, od godz. 20.00 do soboty, 7 grudnia, do godz. 24.00 zamknięte dla ruchu zostaną ulice:

  • Karowa od ul. Krakowskie Przedmieście do Browarnej,
  • Furmańska od Bednarskiej do wjazdu na parking,
  • Browarna od Karowej do Leszczyńskiej,
  • Gęsta od Dobrej w kierunku  Browarnej,
  • Wiślana od Dobrej w kierunku Browarnej,
  • Lipowa od Dobrej w kierunku Browarnej.

Na tych ulicach w dniach 6-7 grudnia będzie obowiązywał również zakaz parkowania.

Autobusy linii 105 będą jeździły ulicą Dobrą do Mariensztatu, a na swoją trasę wrócą ulicami Wybrzeże Kościuszkowskie i Karową.

Link do wydarzeniaFacebook Comments

Dodaj komentarz