Recital Agaty Grześkiewicz „Sama sobie napiszę tę rolę”. 

W piątek 25 maja o  g. 19:00 w Domu Kultury „Kadr” przy ul. Gintrowskiego 32 odbędzie się recital Agaty Grześkiewicz „Sama sobie napiszę tę rolę”. 

 
 

 

Recital ten jest swego rodzaju przewodnikiem po zakamarkach kobiecej duszy, skrytych pod maską codziennych obowiązków i licznych ról, które każda kobieta zmuszona jest przybierać. Opowieścią, która chciałaby być obiektywna, dlatego „pisana” jest zarówno z perspektywy kobiecej (m.in. A. Osiecka, A. Achmatowa, M. Czapińska, A. Kitschman), jak i męskiej (m.in. W. Młynarski, B. Maj, J. Kaczmarski, W. Dymny). Perspektywy te łączy na scenie w swej filigranowej postaci Agata Grześkiewicz, która potrafi wydobyć z wykonywanych tekstów rozległy diapazon emocji. A niemało ich, gdy śpiewa się o kobiecych snach i marzeniach, mężczyznach i miłościach… Jest też w tym recitalu coś osobistego – wszak artystka „sama sobie napisała tę rolę”.
Przy fortepianie: ANNA WOLNIEWICZ

Bilety i rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

AGATA GRZEŚKIEWICZ
Urodziła się w Olsztynie, wychowała w Lidzbarku Welskim koło Działdowa, a obecnie mieszka w Warszawie, choć nie powiedziała jeszcze w tej kwestii ostatniego słowa. Absolwentka szkoły muzycznej I st. w Brodnicy, w klasie fortepianu. Wykształcona dietetyczka i prawnik kanonista – wszak dobrze mieć konkretny fach w ręku. Stale funkcjonuje na wysokich obrotach, nie zwalnia, mało śpi. „Baterie ładuje” na scenie i przy dobrej książce – a czyta zdecydowanie więcej niż statystyczny Polak. Wrażliwości, niekoniecznie tej muzycznej, nauczyli ją Mieszkańcy Stumilowego Lasu i Mały Książę. Uczestniczka programów telewizyjnych”: „Szansa na sukces” (2010) oraz „Bitwa na głosy” (2012).
 
Facebook Comments

Dodaj komentarz