Robert Janowski na Międzynarodowym Dniu Osób Starszych

Już 29 września br. w Ogrodzie Saskim w Warszawie marka Corega, autor kampanii społeczno-edukacyjnej „9 milionów powodów” weźmie udział w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych „Jarmark Kreatywności”. W specjalnej strefie seniorzy będą mogli skorzystać z porad ekspertów oraz zrobić zdjęcie z Robertem Janowskim – Ambasadorem kampanii.

Wydarzenie organizowane przez fundację „Mali Bracia Ubogich” co roku cieszy się ogromną popularnością. Podkreśla rolę seniorów w społeczeństwie i konieczność propagowania wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. W ramach imprezy odbywają się między innymi występy artystyczne seniorów, pokazy mody, a także potańcówka z DJ Wiką. W tym roku powstanie specjalna strefa zdrowia, w której pojawią się edukatorzy marki Corega. W godzinach 11:00 – 16:00 będą udzielać porad na temat higieny jamy ustnej i rozdawać próbki kremów mocujących do protez. Gościem specjalnym strefy będzie Robert Janowski – ambasador kampanii „9 milionów powodów”, z którym będzie można porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Aż 9 milionów Polaków nosi protezę zębową1. Wielu z nich przyznaje, że odbiera  im to pewność siebie, są mniej aktywni i częściej niż inni rezygnują ze spotkań z rodziną i znajomymi. Towarzyszy im poczucie wstydu, niska samoocena i obawa przed wyśmianiem. Celem kampanii „9 milionów powodów” jest zwalczanie poczucia wstydu u osób noszących protezę zębową, zachęcanie ich do aktywności i cieszenia się pełnią życia. Edukatorzy marki pojawiają się na wydarzeniach, by budować świadomość pacjentów, wspierać  w podejmowaniu aktywności i uświadamiać, że nie są osamotnieni w swoich obawach, a noszenie protezy jest całkowicie normalne.

Organizatorem i inicjatorem kampanii jest firma GlaxoSmithKline, właściciel marki Corega, będącej liderem w segmencie produktów do mocowania i higieny protez zębowych. Jako firma społecznie odpowiedzialna po raz kolejny podjęła się edukacji społeczeństwa w tym temacie.Facebook Comments

Dodaj komentarz