Rower 29005 był wypożyczany aż 2012 razy w ciągu roku

Zakończył się już ósmy sezon Veturilo, w którym rowery miejskie były wypożyczane blisko 6 mln razy. Rowery zniknęły z warszawskich stacji, a na ulice stolicy powrócą w marcu 2020 roku.  

Obecnie Veturilo liczy 390 stacji, w tym 49 stacji sponsorskich, czyli sfinansowanych przez podmioty prywatne.

System składa się obecnie z 5,7 tys. rowerów, w tym 60 rowerków dziecięcych, 45 tandemów oraz 110 rowerów elektrycznych.

Warszawskie Veturilo jest kompatybilne z systemami w Konstancinie-Jeziornie, Markach, Michałowicach, Piasecznie oraz w Pruszkowie. Oznacza to, że wypożyczone w tych miastach rowery można zwracać je w Warszawie i odwrotnie.

Łącznie na terenie Warszawy zanotowano w tym sezonie ponad 5,9 miliona wypożyczeń rowerów miejskich.

Najbardziej oblegane stacje były używane w tym roku ponad 100 tysięcy razy. Rekord ustanowiła wypożyczalnia w pobliżu Centrum Nauki Kopernik, drugie miejsce zajęła stacja ufundowana przez CH Arkadia.

Rowery Veturilo są szczególnie popularne wśród studentów. W czołówce są trasy z metra Pole Mokotowskie na ul. Banacha (kampus UW) i ks. Trojdena (Uniwersytet Medyczny), z Marymonckiej i metra Młociny do kampusów UKSW czy z metra Ursynów na SGGW. Latem popularność zyskują również trasy wzdłuż Wisły, np. między Centrum Nauki Kopernik a Portem Czerniakowskim. Popularne są również dojazdy rowerem do najbliższej stacji metra czy węzła przesiadkowego.

Średni czas wypożyczenia w tym roku wynosił 22 minut i 59 sekund. Około 77% wypożyczeń nie przekracza darmowego czasu 20 minut. Kolejne 18% wypożyczeń zamyka się w przedziale od 20 minut do 1 godziny, co kosztuje symboliczną złotówkę.

Najaktywniejszy użytkownik Veturilo skorzystał z jednośladów aż 363 razy w ciągu całego sezonu. Najpopularniejszy rower nosi numer 29005. Był wypożyczany aż 2012 razy w ciągu roku, czyli średnio ponad 7 razy dziennie.

Mieszkańcy stolicy najchętniej korzystali z systemu w godzinach 16.00-18.00. Zdecydowana większość wypożyczeń, bo aż 89%, została dokonana za pomocą aplikacji mobilnej. 

Więcej informacji

 


Facebook Comments

Dodaj komentarz