Rozbój na kurierze

Zaplanowali wszystko z premedytacją. Kupili fałszywe dowody osobiste i zamówili markową odzież z dostawą kurierską za pobraniem. Kiedy dostawca przyjechał pod wskazany adres, pobili go i okradli.

 28-latek wspólne ze swoim o 7 lat młodszym kolegą, przez internet zamówili imitację dowodów osobistych na fałszywe nazwiska. Zakupili też gaz pieprzowy. Następnie złożyli zamówienie na markową odzież za kilka tysięcy złotych za pobraniem. Na miejsce odbioru wyznaczyli sobie blok mieszkalny przy ul. Teligi w Warszawie.

W dzień odbioru przesyłki dostali się do klatki schodowej. Kiedy kurier zadzwonił, że idzie z przesyłką, jeden z napastników wpuścił go do budynku. Tam obaj go zaskoczyli. Uderzyli kilkakrotnie pięścią w twarz i obezwładnili go gazem pieprzowym. Następnie wyrwali mu paczkę, urządzanie mobilne i uciekli.

W ciągu kilku następnych tygodni  funkcjonariusze  dowiedzieli się, kim są podejrzani i że starszy z nich wynajmuje mieszkanie na warszawskim Mokotowie. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli trzy dowody osobiste wystawione na inne nazwiska. 28-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna nie wypowiadał się na temat swojego wspólnika. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Dalsza praca operacyjna doprowadziła policjantów do młodszego z podejrzanych. 21-latek został zatrzymany w trakcie obiadu w jednym z barów szybkiej obsługi na terenie galerii handlowej, na warszawskim Śródmieściu. Szybko podzielił los swojego wspólnika. 

Obaj mężczyźni staną przed sądem, grozi im nawet 12 lat więzienia.

źródło: policja.plFacebook Comments

Dodaj komentarz