Ruszają zapisy do 29. Biegu Konstytucji 3 Maja

W nocy z 29 na 30 marca, minutę po północy, rozpoczną się internetowe zapisy do 29. Biegu Konstytucji 3 Maja. Będzie to pierwsza w tym roku impreza z cyklu triady „Zabiegaj o pamięć”. Uczestnikom biegu głównego będą towarzyszyć zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „Biegu z maskotką”.

Rejestracja do 29. Biegu Konstytucji 3 Maja rozpocznie się dokładnie o północy z 29 na 30 marca. Aby znaleźć się na liście startowej wystarczy założyć konto i wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pllub – o ile będą jeszcze wolne miejsca – od 15 kwietnia zapisać się osobiście w biurze zawodów, zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (sala im. S. Kisielewskiego). Tegoroczny limit, łącznie z uczestnikami „Biegu z Maskotką”, to 8 tysięcy uczestników. 

W tym roku, aby zapisać się online na bieg należy od razu opłacić pakiet startowy opcją przelewu bezpośredniego. Pakiet można odebrać na dwa sposoby. Po raz pierwszy przy zapisach do Biegu Konstytucji 3 Maja można zamówić pakiet kurierem lub zgłosić się po niego osobiście od 15 kwietnia do 2 maja do biura zawodów. Harmonogram funkcjonowania biura znajduje się tutaj.

Uwaga! W dniu biegu, tj. w piątek, 3 maja, biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych zostaną przeniesione pod trybunę główna stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3) i będą do dyspozycji tylko dla osób spoza Warszawy. Zapisy i odbiór pakietów będą możliwe w godzinach 8.00-9.00.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i koszulkę techniczną. Po ukończeniu biegu każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

W tym roku mamy dla uczestników niespodziankę. Każdy, kto ukończy wszystkie biegi Warszawskiej Triady Biegowej (Bieg Konstytucji 3 maja, Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości) będzie mógł połączyć otrzymane medale w jeden, unikalny kształtem medal.

Trasa biegu
Na pięciokilometrowej trasie, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r., zmierzy się aż 8 tysięcy biegaczy. Zawodnicy wystartują w piątek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Matejki, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Trasa jest atestowana przez PZLA. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut. Biegowi głównemu towarzyszyć będą również zawodnicy nordic walking.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych sportowców. Po raz kolejny wystartuje „8. Bieg z maskotką”. Prawo do uczestnictwa w biegu mają dzieci z roczników 2007 i młodsi. W tym roku w 700-metrowych zmaganiach będzie mogło wziąć udział nawet 1000 młodych sportowców.

Szczegółowe informacje oraz regulamin biegu znajdują się tutaj oraz na portalu Facebook.

źródło: um.warszawa.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz