Seniorze, ćwicz w domu

Rusza program profilaktyczny Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia “Aktywny senior w domu”. Od jutra na specjalnej stronie fizjoterapiaporusza.pl oraz na You Tubie Ministerstwa Zdrowia będą publiowane filmy z bezpiecznymi ćwiczeniami, które ułatwią seniorom funkcjonowanie w trudnych chwilach.

Zaleca się seniorom, żeby w stanie epidemii nie przebywali w miejscach publicznych, aby uniknąć zakażenia koronawirusem.  Niestety ograniczenie aktywności fizycznej, a w wielu przypadkach zupełny brak ruchu, może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla organizmu.

Dlatego powstał program profilaktyczny “Aktywny senior w domu.” Jest to zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu. Ćwiczenia przygotowali fizjoterapeuci, którzy na co dzień pracują z pacjentami geriatrycznymi, neurologicznymi czy kardiologicznymi.

Ćwiczenia są bezpieczne, łatwe i można je wykonać przy pomocy dostępnych w domu  przedmiotów np. krzesła czy parapetu.  Konieczne jest jednak zachowanie kilku prostych zasad: stabilne buty, wybranie nieśliskiej powierzchni i ubioru, który nie krępuje ruchów.

 Począwszy od jutra, każdego dnia na stronie: fizjoterapiaporusza.pl oraz na You Tubie Ministerstwa Zdrowia pojawi się jeden film z ćwiczeniem, wraz z komentarzem eksperta oraz wskazówkami dotyczącymi liczby powtórzeń czy tempa. Cała seria kilkunastu filmów będzie dostępna dla każdego i bezpłatnie.


źródło: Ministerstwo ZdrowiaFacebook Comments