Spotkanie z Polą Rewako, autorką książki „Chilli” 

Wydawnictwo Jaguar zaprasza na spotkanie z Polą Rewako, młodą, odważną debiutantką. Bezkompromisową jak Dorota Masłowska. Jej powieść “Chilli” to głos nowego, zbuntowanego pokolenia, pragnącego zbudować świat po swojemu.

22 lutego godz. 18:00 

Empik Junior, Warszawa

Ul. Marszałkowska 116/122

Prowadzenie Romuald Kłosowski z radia ZET.

Przepełnieni ideałami młodzi ludzie wychodzą na ulice Gdańska. Nie chcą żyć dłużej w egoistycznym społeczeństwie nastawionym wyłącznie na materialny sukces. Przeprowadzają kilka kontrowersyjnych akcji, by wyrwać ludzi z letargu. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli… Czy uda im się zbudować nowy wymarzony świat?

Zacząłem czytać „Chilli” – i nie przestałem, aż skończyłem. Był to jeden z tych miłych przypadków, kiedy miało się poczucie obcowania z czymś przekraczającym typową jakość szeregowego debiutu. Pola Rewako przekonująco, sprawną ręką urodzonej fabularzystki pokazuje spory kawałek zbiorowego życiorysu najmłodszego polskiego pokolenia. – Tadeusz Nyczek, krytyk literacki, wieloletni przewodniczący jury nagród NIKE

 

POLA REWAKO – gdańszczanka z urodzenia, związana ze swoim miastem sercem i umysłem. Z racji rozległych muzycznych zainteresowań występowała m.in. w chórze Bel Canto, współorganizowała też w 2013 roku Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej czyli słynną FAMĘ. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, równolegle pracując nad swoją debiutancką powieścią „Chilli”. 

Muzyka nadal jest silnie obecna w życiu autorki – często chodzi na koncerty a od paru lat również je organizuje dla kilku zaprzyjaźnionych zespołów. Prowadzi też blog po angielsku o tym, jak być szczęśliwym: 

www.smileysociety.com

www.instagram.com/smileysociety

/dropshadowbox]
Facebook Comments

Dodaj komentarz