Śródmiejskimi ulicami przebiegną uczestnicy 13. biegu „Policz się z cukrzycą”

W niedzielę, 13 stycznia, odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie z tradycją w godz. 13.30–15.00 śródmiejskimi ulicami przebiegną uczestnicy 13. biegu „Policz się z cukrzycą”. Będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Biegacze wystartują sprzed głównej sceny na pl. Defilad i przebiegną pod ul. Marszałkowską tunelem w ciągu ul. Złotej. Dalej trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Jasną, Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbową, pl. Teatralnym, Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Ossolińskich, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Świętokrzyską, Jasną i tunelem na ul. Złotej do mety na pl. Defilad.

W trakcie biegu ulice na jego trasie będą wyłączane z ruchu. Autobusy 102 i 105 pojadą ulicami L. Kruczkowskiego i Książęcą, a dalej Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi, natomiast linii 107 i 111 będą kursowały ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Autobusy linii: 116, 178, 180, 503i 518 jadąc w kierunkach południowych, zjadą z ul. Miodowej przez ul. Kapucyńską w al. „Solidarności” i dalej z pl. Bankowego pojadą ul. Marszałkowską. W kierunkach północnych pojadą ul. Marszałkowską i gen. W. Andersa. Autobusy linii 128 i 175 z Al. Jerozolimskich pojadą na pl. Trzech Krzyży, gdzie będą miały przystanek końcowy. Natomiast autobusy linii 222 pojadą ul. Emilii Plater na pl. Grzybowski. Z powrotem – ulicami Królewską i Marszałkowską.

Wieczorem, około godz. 20.00, w czasie finału zbiórki na pl. Defilad możliwe będzie zamknięcie na kilkanaście minut ruchu na ul. Marszałkowskiej pomiędzy ul. Świętokrzyską a rondem R. Dmowskiego. W tym czasie autobusy linii 520 zostaną skierowane objazdem ul. Emilii Plater. W przypadku długotrwałego wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej, tramwaje linii: 4, 15, 18 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ulicami Nowowiejską – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II.

W godzinach 18.00–22.00 częściej będzie jeździło metro. Pociągi linii M1 i M2 będą podjeżdżały na stacje co ok. 5 minut.

Niewielkich zmian mogą spodziewać się mieszkańcy Piaseczna. W niedzielę nie będzie funkcjonował przystanek Urząd Miasta 03. Autobusy linii L-2, L-5, L12, L13, L17, L19, L24, L25 i L32 będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku Urząd Miasta 53 – na ulicy Zgoda przed Rynkową.

źródło: ztm.waw.pl

Facebook Comments

Dodaj komentarz