Strażnicy czuwali

W ciągu ostatnich kilku dni (27.10-4.11) straż miejska aż 3070 razy interweniowała w ramach akcji „Hiena” i „Znicz”. Strażnicy byli bardzo aktywni i dzięki temu było spokojnie.

Ponad 3000 interwencji to znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat. Patrząc na 5 „cmentarnych tygodni” z ostatnich sezonów, rekordowy był rok 2017 – a wówczas strażnicy podjęli niespełna 2 tys. interwencji.

W 2018, znacząco wzrosła liczba handlujących poza miejscami do tego wskazanymi lub bez zgody na prowadzenie działalności gospodarczej. W tym roku strażnicy przyznali za powyższe wykroczenia blisko 600 mandatów, podczas gdy w poprzednich latach było to: 226 w roku 2017 a 176 – w 2016.

Nieco lepiej niż w dwóch ostatnich latach wyglądała kwestia parkowania. W przypadkach  naruszeń przepisów związanych z zatrzymywaniem i postojem pojazdów, strażnicy uznali za stosowne wystawienie 458. mandatów. Rok temu takich naruszeń naliczono aż 685, a przed dwoma laty 467. Podobnie jak w poprzednich latach, kierowcy parkujący „gdzie popadnie” upodobali sobie trawniki i tereny zielone oraz chodniki. W tych miejscach straż interweniowała ponad 200 razy.

Na cmentarzach i w ich okolicach było za to dość bezpiecznie. Zanotowano kilka przypadków zakłócenia porządku, niespełna 30 osób „świętowało” pijąc alkohol w miejscach publicznych, raz funkcjonariusze straży asystowali przy legitymowaniu uczestników bójki.

Bezpiecznie było też nocą. Strażnicy z Oddziału Specjalistycznego, patrolujący cmentarze i ich okolice od godziny 20 do rana, kolejny raz z rzędu nie spotkali się z żadnym przypadkiem kradzieży, ani zbezczeszczenia czy zniszczenia grobu.

Informacja prasowa
Facebook Comments

Dodaj komentarz