„Szczęśliwice” niemal gotowe

Jeszcze bardziej zaawansowana jest wymiana maty pokrywającej Całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice”. Górka jest już niemal gotowa na pierwszych narciarzy.

Nową matę zjazdową Całorocznego Stoku Narciarskiego „Szczęśliwice” testowali już pierwsi narciarze. To oznacza, że prace są już niemal zakończone. Mata pokrywa już cały stok, a wszystkie systemy jej utrzymania przeszły pozytywne testy. Zakończyły się również prace remontowe przy drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej  oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego. Do wykonania zostały już tylko drobne prace wykończeniowe. Termin zakończenia prac, przypadający na 30 września, jest więc niezagrożony. Wykonawcą inwestycji wartej 9,84 mln zł, jest firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka.

To nie koniec prac na „Szczęśliwcach”
Wkrótce kompleksową modernizację przejdzie również budynek Ośrodka „Szczęśliwice”. Do już wyremontowanych piwnic, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjna i pomieszczenia gospodarcze, dołączą górne poziomy budynku. Wykonana zostanie m.in. nowa klatka schodowa, wraz z budową windy dla osób z niepełnosprawnościami. Prace obejmą także nadbudowę budynku i wykonanie zadaszenia tarasu. W ramach planowanych robót na piętrze budynku wybudowana zostanie nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa, w skład której wchodzić będzie siłownia, sala fitness, przestrzeń z urządzeniami do symulacji jazdy na nartach, sala aerobowa i pokój rehabilitacji. Oprócz remontu budynku wykonane zostaną prace związane z zagospodarowaniem okolicznego terenu. Trwa postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę tych prac.

źródło: um.warszawa.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz