Teraz zawieszenie biletu jeszcze łatwiejsze

Pasażerowie, którzy w czasie zagrożenia epidemicznego nie będą korzystać z komunikacji publicznej, mogą złożyć wniosek o zawieszenie biletu długookresowego. Zawiesić można bilety 30- i 90-dniowe, ważne w dowolnej strefie biletowej, także Bilety Metropolitalne. 

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalną stronę internetową, gdzie szybko i sprawnie można złożyć wniosek. Dostępna jest pod adresem zawieswkm.wtp.waw.pl. W prostym formularzu wystarczy podać numer karty, na której zakodowany jest bilet i przepisać kod z obrazka. Możliwe jest też pobranie potwierdzenia złożenia wniosku.

W przypadku biletu zakodowanego na innej karcie niż WKM, np. elektronicznej legitymacji studenckiej, trzeba podać 11 cyfrowy numer karty.

Uwaga, bilet można zawiesić i odwiesić tylko raz.

Pasażer nie otrzyma zwrotu pieniędzy, będzie mógł natomiast przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin, po zgłoszeniu się do Punktu Obsługi Pasażerów, w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Przekodowywany okres ważności będzie się liczył od dnia złożenia wniosku przez Internet. Nie przewidujemy ograniczeń czasowych w zakresie możliwości przywrócenia zawieszonych biletów. Więcej informacji

info i fot.: wtp.waw.pl


Facebook Comments