Trakt Królewski będzie deptakiem ze świąteczną iluminacją

Od 24 grudnia do 1 stycznia Trakt Królewski będzie deptakiem ze świąteczną iluminacją. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Od północy z niedzieli 23 grudnia na poniedziałek 24 grudnia zamknięte dla samochodów będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Ponownie ruch wróci na ten ciąg w nocy z wtorku na środę, 1/2 stycznia. Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone ślepo. Z kolei na ul. Bednarskiej dopuszczony będzie wyłącznie dojazd do posesji (nie będzie można również zaparkować na tej ulicy).

Ponadto, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ul. Moliera od (na wysokości pl. Teatralnego) i w zatoce w ul. Wierzbowej przed pl. marsz. J. Piłsudskiego.

Główną osią zimowej iluminacji będzie Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Iluminacją zostaną też rozświetlone Stare Miasto, Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. Solidarności (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), plac Bankowy, ul. Marszałkowska (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji, wraz z placem), ul. Świętokrzyska (od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej), ul. Mokotowska i ul. Targowa.

Komunikacja: 
Autobusy linii: 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518, E-2 i nocnej N44, jadąc w kierunkach północnych (w kierunku krańców Płocka-Szpital, Młynów, Os. Górczewska, Esperanto, Chomiczówka, Bielańska, Konwiktorska, Pl. Piłsudskiego, Konwiktorska, Nowodwory i Zajezdnia Żoliborz) pojadą objazdem ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – Królewska. Te same linie (poza 128 i 175), jadąc w przeciwną stronę (w kierunku pętli Wilanów, PKP Olszynka, Grochowska, Browarna, Gocław, Wilanów, Spartańska, Natolin Płn, PKP Ursus i Dw.Centralny), będą kursowały ulicami: Mazowiecka – Kredytowa – Jasna – Zgoda – Krucza i dalej swoimi trasami. Natomiast linie 128 i 175 w kierunku pętli Szczęśliwice i Lotnisko Chopina pojadą ulicami Królewską, Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi.
 
 
źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz