Uczniowie ujęli złodzieja roweru

W pobliżu jednej ze szkół średnich w dzielnicy Wola, na „oczach” uczniów 24-latek podszedł do stojaka na rowery przy szkole, przeciął linkę zabezpieczającą rower i próbował nim odjechać. Widząc to, uczniowie natychmiast zareagowali, ujęli mężczyznę i zaalarmowali Policję. Marcin K. został zatrzymany. 

Około 14.00 policjanci z wolskiej patrolówki zostali powiadomieni o tym, że nieznany mężczyzna próbował skraść rower i został ujęty przez uczniów jednej ze szkół średnich w dzielnicy. Nie czekając długo, funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam ustalili okoliczności całej sytuacji. Okazało się, że podczas przerwy między lekcjami, uczniowie będący na dziedzińcu szkoły zauważyli, jak do stojaka z rowerami podchodzi nieznany mężczyzna. W pewnym momencie nożycami przecina linkę zabezpieczającą rower i próbuje nim odjechać. Widząc, że rower ich kolegi trafił w ręce złodzieja, od razu zareagowali, ujęli mężczyznę i powiadomili Policję.

24-letni Marcin K. został zatrzymany, nożyce, którymi mężczyzna miał przeciąć linkę zostały zabezpieczone. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Do zarzucanego czynu mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Uczniowie wykazali się dużą odwagą i właściwą postawą obywatelską, gratulujemy!

źródło: policja.plFacebook Comments

Dodaj komentarz