Uwaga mieszkańcy Wilanowa! Nowe rozkłady jazdy autobusów

Od niedzieli, 1 marca autobusy kilku  linii kursują według nowych rozkładów jazdy. Warto zapoznać się z nowymi rozkładami, aby nie czekać na autobus na przystanku. – Dzięki zmianom autobusy będą podjeżdżały na przystanki punktualniej – informuje WTP.

Inaczej będą jeździły autobusy linii 130, 379, 501, 519 i 522. WTP informuje, że zmiany wynikają z korekty czasu przejazdów m.in. na ul. Jana III Sobieskiego, w al. Rzeczypospolitej oraz w obrębie pętli Wilanów. Dzięki zmianom autobusy będą podjeżdżały na przystanki punktualniej.

Dla autobusów linii 130 takt odjazdów w kierunku Wilanowa, w dzień powszedni, w godzinach przedpołudniowych będzie różnił się od tego w godzinach popołudniowych. Rozkład tej linii zostanie także efektywniej skomunikowany z rozkładem linii 116.

Dla autobusu linii 379 czas odjazdu zmieni się o 2 minuty. Obecnie autobus odjeżdża z przystanku Sarmacka o godz. 7.27, a od 2 marca będzie odjeżdżał o godz. 7.25.

W przypadku autobusów linii 501 zostaną wprowadzone niewielkie przesunięcia w godzinach odjazdów.

Zmieni się także rozkład jazdy autobusów linii 519. W dni powszednie godziny kursów do Wilanowa zostaną zamienione z tymi do Parku Kultury w Powsinie. Oznacza to, że autobusy, które obecnie dojeżdżają do Wilanowa od 2 marca pojadą do Powsina i odwrotnie. Jednocześnie zostaną wprowadzone nieznaczne przesunięcia w godzinach odjazdów. Zmiany te pozwolą na usprawnienie przesiadek pomiędzy autobusami linii 519, 163 i 164.

Najistotniejszą zmianą dotyczącą linii 522, prócz niewielkich przesunięć godzin odjazdów, będzie uruchomienie dodatkowego nocnego kursu z Dworca Centralnego w kierunku pętli Branickiego. Obecnie ostatni autobus odjeżdża o godz. 22.36, a wraz z początkiem marca będzie wyruszał z centrum o godz. 23.06. Jest to odpowiedź na postulat burmistrza Wilanowa.

Pełne rozkłady jazdy znajdziesz TUTAJ.Facebook Comments