Uwaga na kieszonkowe złodziejki

To już kolejni kieszonkowcy zatrzymani w ostatnim czasie przez stołecznych wywiadowców. Również teraz o to przestępstwo podejrzani są obywatele Bułgarii. To kobiety w wieku 30 i 35 lat. Tym razem ich ofiarami padła klientka jednego ze sklepów. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze i zwrócili je pokrzywdzonej. Za kradzież kobietom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Schemat działania złodziei kieszonkowych jest zawsze ten sam. Wybierają zatłoczone miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów z Polski i zagranicy. Swój przestępczy proceder „uprawiają” także w środkach komunikacji publicznej i centrach handlowych.

Role osób dokonujący tego typu kradzieży są ściśle podzielone. Jedne z nich obserwują otoczenie i zasłaniają osobę, która okrada i jest okradana, a inne wyjmują w tym czasie pokrzywdzonym portfele z plecaków, torebek czy ubrań wierzchnich.

Tak było i w tym przypadku. Ofiarą złodziejek padła klientka jednego ze sklepów w centrum handlowym. Kobieta miała zarzucony na ramieniu plecak, z którego podejrzane wyjęły portfel z gotówką.

Policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego nie tylko zatrzymali podejrzane o to przestępstwo obywatelki Bułgarii, ale odzyskali także wszystkie skradzione pieniądze (130 złotych) oddając je ich właścicielce.

Zatrzymane usłyszały już zarzuty kradzieży, działając wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz