Weekend z panterą śnieżną w warszawskim ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny zaprasza na weekend z atrakcjami, związany z otwarciem nowego wybiegu dla panter śnieżnych, które po latach przerwy ponownie zamieszkają w warszawskim ZOO.

W piątek 18 sierpnia zwiedzający będą mogli uczestniczyć w spacerach „Śladami dzikich kotów”. W piątek, sobotę i niedzielę w godz. 14.30-16.30, przy wybiegu dla panter śnieżnych, na dzieci będzie czekało bezpłatnie malowanie buziek w kocie wzory. W niedzielę 20 sierpnia w godz. 12.00-14.00 w namiocie kawiarni ZOO FIKA przy fontannie odbędą się bezpłatne warsztaty, podczas których dzieci będą mogły poznać wiele ciekawostek na temat pantery śnieżnej, jej zwyczajów oraz przygotować, ozdobić i zabrać ze sobą figurkę irbisa.

Link do wydarzenia

Nowe lokum dla panter śnieżnych (budynek hodowlany i dwa zewnętrzne wybiegi z oczkami wodnymi), które mieści się przy alei głównej, w sąsiedztwie lwów i tygrysów, kosztowało ponad 2,4 miliona złotych.Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie tego obiektu.

Zamieszkają w nim dwulatki Jamir i Ayana. Samiec już przyjechał,  samica pojawi się już niebawem. Pantera śnieżna jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem. W naturze żyje zaledwie ok. 3 tys. osobników,a w ogrodach zoologicznych na całym świecie zaledwie 600.

 

fot.: Miejski Ogród ZoologicznyFacebook Comments