Werbowali kobiety do agencji towarzyskiej

Zatrzymania i areszty za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i czerpanie korzyści z cudzego nierządu.Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali sześć osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Podczas przeprowadzonych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar m.in. biżuterię oraz ok. 70 tysięcy złotych.

W toku postępowania ustalono, że członkowie grupy zajmowali się m.in. werbowaniem kobiet do świadczenia usług seksualnych w agencji towarzyskiej w okolicach Warszawy. Zorganizowaną grupą przestępczą kierowali Olena J., Piotr J. i Wiesław G., którzy zajmowali się organizacją procederu, wydawali polecenia, rozliczali z zadań i utargu. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że klienci za świadczone usługi płacili jednorazowo nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Zyski prowadzących agencję sięgały setek tysięcy złotych miesięcznie.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 § 1 kodeksu karnego), czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby (art. 204 § 2 kodeksu karnego) i uczynienia sobie stałego źródła dochodu z popełniania przestępstw. W stosunku do trzech zatrzymanych ogłoszono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą (art. 258 § 3 kodeksu karnego).

Wobec czterech podejrzanych Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: warszawa.po.gov.plFacebook Comments

Dodaj komentarz