Więcej kontroli na bulwarach

W miniony weekend Straż Miejska wzmocniła kontrole na Bulwarach Wiślanych. Ruszyła akcja „Powiśle 2019” Tak będzie do jesieni.

Wraz z nadejściem cieplejszych dni strażnicy zintensyfikowali weekendowe kontrole nad Wisłą. Porządku i bezpieczeństwa na Bulwarach stale pilnuje już teraz kilkunastu strażników. W czasie „ciepłego sezonu” ta liczba będzie rosła, stosownie do zaobserwowanych potrzeb.

– Większa liczba strażników patrolowała okolice Wisły już w poprzedni weekend (22-23.03). Gdy zrobiło się cieplej, nad rzeką pojawiło się więcej ludzi. Ich liczbę szacujemy na około 1 500 osób, w każdy z weekendowych wieczorów. Dlatego zdecydowaliśmy o wznowieniu regularnie prowadzonej akcji – mówi Bogdan Krzyszczak z koordynującego działania Oddziału Specjalistycznego.

Wzmocnione kontrole okolic Bulwarów wdrożono w maju ubiegłego roku, po tym jak Rada Warszawy zezwoliła na spożywanie nad Wisłą alkoholu. Nieopodal budynku WTW ustawiono wtedy polowy posterunek Straży. Bulwary objęto też monitoringiem wizyjnym. W każdy weekend, porządku pilnuje tam nawet kilkudziesięciu strażników z I Oddziału Terenowego (Śródmieście) oraz Oddziału Specjalistycznego.

Celem akcji Powiśle jest przede wszystkim troska o bezpieczeństwo. Stała obecność strażników ogranicza liczbę wykroczeń, zapobiega aktom chuligańskim i przestępstwom. Oprócz bezpieczeństwa ludzi i ich mienia, Straż ochrania narażoną na akty wandalizmu. miejską infrastrukturę, przeciwdziała zakłócaniu porządku, spokoju i spoczynku nocnego okolicznych mieszkańców, pilnuje przestrzegania zakazu spożywania alkoholu poza Bulwarami oraz dba o poszanowanie przepisów w ruchu drogowym, zwłaszcza w zakresie parkowania.

Zgodnie z planem, akcja Powiśle będzie prowadzona do czasu, gdy – wraz z jesienią – nadejdą zimne dni, a Bulwary opustoszeją.

źródło: strazmiejska.waw.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz