Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Blue City

W sobotę 12 stycznia, przez cały dzień scena w Blue City będzie tryskać dobrą mocą. Będą koncerty, śpiewy, tańce, licytacje – zabawa, jakiej można się spodziewać tylko na Finale WOŚP. Jego organizatorem są Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota” i Blue City.

W niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale będzie się działo już
w sobotę. W Blue City od godziny 11 do 19 na scenie odbywać się będą koncerty i tańce, czyli zabawa, jakiej można się spodziewać tylko na Finale WOŚP. Wystąpią m.in. Pędzące Żółwie, The Frozen Heart, Latin Groove, Viva Cuba, Free Mind, KEstrella, Tip Tap Szkoła Anuli Kołakowskiej, zespoły dziecięce z MDK Ochota, MDK Muranów oraz z ochockich przedszkoli i szkół. 

Jednak najważniejsze będą licytacje przedmiotów przekazanych Orkiestrze przez najemców Blue City, osoby prywatne i publiczne oraz możliwość wsparcia WOŚP poprzez nabycie niepowtarzalnych prac plastycznych dzieci z ochockich szkół lub wrzucenie datku do puszek dzielnych wolontariuszy. Całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz WOŚP. 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej, zwłaszcza obrazkowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. 

– Każdy, kto przyjdzie 12 stycznia do Blue City, z pewnością będzie się świetnie bawił, zarazem wspierając szczytny cel. Finał WOŚP to najprostsza okazja, by pomóc przyłączając się do niezwykłej akcji charytatywnej. W ubiegłym roku podczas finału WOŚP w Blue City udało się uzbierać 111.848,71 zł. Liczymy, że w tym roku dzięki darczyńcom kwota ta będzie o wiele większa. Pamiętajmy, że WOŚP gra dla nas wszystkich – mówi Yoram Reshef, dyrektor zarządzający Blue City. 

Finały WOŚP Blue City organizuje wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury „Ochota” już od pięciu lat. Centrum handlowe finansuje scenę, na której odbywają się koncerty i licytacje, nagłośnienie, udostępnia pomieszczenia na garderoby, otacza ochroną wolontariuszy
i zachęca najemców i klientów do zaangażowania się w zbiórkę pieniędzy. Natomiast
w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” przez wiele tygodni przed finałem trwają prace związane z całą organizacją pracy sztabu Orkiestry, zapisami wolontariuszy, zapewnieniem występów artystycznych, ułożeniem atrakcyjnego programu dla klientów.

informacja prasowa
Facebook Comments

Dodaj komentarz