Włamywacz z ogródków działkowych

Policjanci z Bemowa ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do altan na terenie ogródków działkowych. Łupem sprawcy był sprzęt elektryczny oraz inne przedmioty o łącznej wartości prawie 8 tysięcy zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, które porównali ze śladami zarejestrowanymi w bazie AFIS. To pozwoliło im na przedstawienie 29-latkowi pięciu zarzutów.

Do komisariatu na Bemowie wpłynęły zawiadomienia o przestępstwie związane z kradzieżami z włamaniem do altan znajdujących się na terenie ogródków działkowych. Z wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń dokonał kradzieży sprzętu oraz innych rzeczy znajdujących się w altanach. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych wyniosły prawie 8 tysięcy zł.

Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady na miejscu przestępstwa. Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy i porównali ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia ze śladami zarejestrowanymi w bazie AFIS. To pozwoliło im na ustalenie osoby odpowiedzialnej za popełnione przestępstwa.

Policjanci zatrzymali 29-letniego Pawła D. Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów, trzy dotyczyły kradzieży z włamaniem, a dwa ich usiłowania. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz