WOJNA OCZAMI CYWILA – Spotkanie i pokaz filmu ,,Ostatni w Aleppo’’

Prawie Kino Niezależnego Zrzeszenia Studentów ma przyjemność zaprosić na pokaz filmu ,,Ostatni w Aleppo” oraz spotkanie z Ferasem Daboulem, wieloletnim pracownikiem organizacji humanitarnych z doświadczeniem w pracy w Syrii i Polsce, który skomentuje film.

Pokaz odbędzie się 29 maja 2019 roku, o godzinie 18:00 w sali 18 w Instytucie Socjologii na UW, ul.Karowa 18. Wstęp wolny.

,,Ostatni w Aleppo’’ (2017), reż. Firas Fayyad

,,To obraz przedstawiający wolontariuszy przeszukujących gruzy zniszczonego w wyniku konfliktu zbrojnego syryjskiego miasta. Khaled, Mahmoud i Subhi mają nadzieję na odnalezienie żywych osób. Po pięciu latach wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na ofensywę. […] W tej poruszającej filmowej podróży […] poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała w tym miejscu wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.’’- Filmweb.pl

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z mentorem kulturowym z warszawskiego Centrum Pomocy Cudzoziemcom Fundacji Ocalenie, edukatorem i nauczycielem języka arabskiego, Ferasem Daboulem, który przybliży publiczności problematykę migracji i uchodźctwa i podzieli się kawałkiem historii, której nie jest w stanie przedstawić żaden film.

Organizatorzy:
Prawie Kino
Niezależne Zrzeszenie Studentów
NZS UW
Facebook Comments

Dodaj komentarz