Wpadli w ręce funkcjonariuszy razem z łupami i narzędziami

Policjanci zatrzymali podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do mieszkania na Saskiej Kępie. Mężczyźni wpadli wprost w ręce funkcjonariuszy razem z łupami oraz narzędziami służącymi do dokonywania przestępstw w momencie, kiedy w popłochu próbowali uciekać z miejsca zdarzenia. 36-letni Robert M. i 39-letni Tomasz B. usłyszeli zarzuty, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci zostali zaalarmowani przez właściciela mieszkania o podejrzeniu włamania. Mężczyzna nie był co prawda na miejscu, ale posiadał odpowiednie zabezpieczenia w domu.

Funkcjonariusze błyskawicznie pojawili się pod wskazanym adresem na Saskiej Kępie. Sprawcy w popłochu zaczęli uciekać. Wpadli wprost w ręce policjantów. Jeden z podejrzanych wyskoczył przez okno, drugi uciekał schodami. Obaj zostali zatrzymani. Mundurowi zabezpieczyli łupy sprawców oraz narzędzia, które najprawdopodobniej posłużyły do włamania. 36-letni Robert M. i 39-letni Tomasz B. trafili do policyjnych cel.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Zgromadzony przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem. Jak wskazują ustalenia operacyjne i zebrane informacje, sprawa ma charakter rozwojowy. W sądzie zastosowano wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

źródło: policja.pl

Facebook Comments

Dodaj komentarz