XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Prezydent Warszawy zaprasza wszystkich mieszkańców na XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia, o godz. 15.00, na ul. Ząbkowskiej.

200 kilo grzybów
Polskie święta nie mogą się obyć bez zupy grzybowej, którą specjalnie dla gości ugotuje Grzegorz Parczewski, mistrz świata BBQ, a zużyje do niej 200 kilogramów grzybów.  Ten świetny kucharz przygotuje aż pięć tysięcy porcji wigilijnych przysmaków, a będzie mu potrzebne 100 kg warzyw, 500 kg ryby, 500 mąki, 2 000 jaj i 1 500 l wody.

Św. Mikołaj będzie czekał na dzieci
Na najmłodszych w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56, będzie czekał św. Mikołaj. Dzieci znajdą tam również wiele ciekawych warsztatów i zajęć, podczas których stworzą prezenty dla bliskich i zrobią pamiątkowe zdjęcie. Będą też słodkości, bo co to za święta bez cukierków i pierników.

Wspólne kolędowanie
 W kolędowaniu pomogą Kuba Jurzyk z zespołem, Trupa Teatralna Warszawiaki a także Czesław Mozil z Grajkami Przyszłości.  
“Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości”  to projekt, w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują muzykowi – Czesławowi Mozilowi. To akcja, która ma na celu zaprezentowanie młodych muzykujących ludzi. W ramach akcji rejestrowane są piosenki w wykonaniu dzieci z udziałem profesjonalnych muzyków, a także teledyski, wywiady oraz relacje video z planu zdjęciowego.
Na ul. Ząbkowskiej Aktorzy Teatru Akt wprowadzą widzów w świat pantomimy prezentując oryginalne kreacje i niezwykłe stroje. Charakteryzacja i teatralne rekwizyty będą świetnym tłem do wspólnych zdjęć.

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami
Oba wejścia na teren imprezy od ul. Targowej i od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy dla wózków. Osoby z niepełnosprawnością będą mogły liczyć na wsparcie asystentów – przy wejściach na plac oraz na terenie imprezy będzie 5 asystentów. W jednym z namiotów będzie dostępna pętla indukcyjna – namiot zostanie oznaczony odpowiednim piktogramem. Na terenie imprezy będą znajdować się toalety dla osób z niepełnosprawnością.
Na scenie obecny będzie tłumacz języka migowego. Dodatkowo zostanie na niej zainstalowany telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek. Ponadto prowadzący imprezę będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń.

Utrudnienia w ruchu

W weekend 14 – 15 grudnia ul. Ząbkowska pomiędzy ul. Targową a Brzeską będzie wyłączona z ruchu kołowego. Na ulicy zagości  „XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne”.

Fragment ul. Ząbkowskiej z charakterystyczną kamienną nawierzchnią i pozostałościami po torach tramwajowych stanie się deptakiem w nocy z piątku na sobotę (13/14 grudnia). Ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 grudnia). Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej będzie można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej. Dalszy objazd zalecany jest ulicami Naczelnikowską i Zabraniecką do Trasy Świętokrzyskiej.
 
Komunikacja: 
Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 – w kierunku ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego – będą jeździły ulicami Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcają w Markowską. Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl
 
źródło: um.warszawa.pl/infoulice.um.warszawa.plFacebook Comments

Dodaj komentarz