Z kwasów oraz prekursorów wytwarzał środki odurzające

W wyniku policyjnych działań na terenie prywatnej posesji zabezpieczono łącznie około 500 litrów kwasów oraz prekursorów, które prawdopodobnie miały posłużyć do nielegalnego wytwarzania środków odurzających. Do sprawy został zatrzymany 36-latek, który usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa i decyzją sądu zastał tymczasowo aresztowany.

Policjanci z dzielnicy Włoch w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji może przebywać osoba poszukiwana. Na miejsce udał się komendant Komisariatu Policji Warszawa Włochy, nadkom. Piotr Dudek wspólnie z kierownikiem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, mł. asp. Arturem Gocałem. Po przybyciu na miejsce nikt jednak nie otwierał drzwi, choć z mieszkania dochodziły odgłosy świadczące, że ktoś jest w środku. Policjanci jednak nie odpuścili. Kiedy zauważyli uchylone okno, weszli przez nie do środka.

W jednym z pomieszczeń zatrzymali 36-latka. Wewnątrz znajdowały się również liczne pojemniki z nieznaną substancją. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą, która przeprowadziła oględziny. Okazało się, że w pomieszczeniu znajdują się najprawdopodobniej prekursory i tzw. wypełniacze, wykorzystywane podczas produkcji amfetaminy. Do sprawy zabezpieczono około 500 litrów  płynnej substancji oraz ponad 4,5 grama amfetaminy, którą 43-latek miał przy sobie. 

Po zakończeniu czynności procesowych, zebrany materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. Prokurator po zapoznaniu się z nim zdecydował o przedstawieniu mężczyźnie zarzutów za wytwarzanie i przetwarzanie środków odurzających w postaci amfetaminy oraz posiadanie środków odurzających. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W tym samym czasie policjanci zabezpieczający teren przyległy zatrzymali 38-latka, który na widok umundurowanych funkcjonariuszy próbował uciekać. Przy nim oraz w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli łącznie 16 gramów marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.  

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz