Zabezpieczyli 60 tys. sztuk podróbek z logo markowych firm

Nielegalny towar o wartości prawie 10 mln złotych został zabezpieczony przez funkcjonariuszy mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). W ramach realizowanych czynności zatrzymano łącznie 13 osób i zabezpieczono ponad 60 tys. sztuk podróbek opatrzonych logo markowych firm.

Ostatnie kontrole na terenie prowizorycznego targowiska w pobliżu Wólki Kosowskiej doprowadziły funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego do ujawnienia dużych ilości odzieży i innych przedmiotów z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Realizacja tych działań często odbywa się w późnych godzinach wieczornych oraz nocnych, aby w pełni wykorzystać element zaskoczenia osób kontrolowanych. 
Nielegalnym towarem w postaci odzieży, obuwia, galanterii, kosmetyków i biżuterii handlowali głównie cudzoziemcy. 
Przy jednej z zatrzymanych osób znaleziono również 2 torebki strunowe ze środkami odurzającymi. Osoba ta została przekazana do dyspozycji Komendy Policji w Lesznowoli.
Pozostałe osoby usłyszą zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 
„Obrót towarami z podrobionymi znakami popularnych firm stanowi zarówno nieuczciwą  konkurencję dla legalnie działających podmiotów, jak i szkodę majątkową dla prawowitych właścicieli tych znaków. Stoimy na straży tych praw oraz dbamy o uczciwą konkurencję na wolnym rynku, dlatego systematyczna likwidacja szarej strefy jest naszym priorytetem więc nasze działania będą kontynuowane”.  –  powiedział Robert Antoszkiewicz, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. 
 
źródło: mazowieckie.kas.gov.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz