Zachęcają do wyjścia na ulicę dla nauczycieli

Warszawscy Obywatele Kultury organizują jutro akcję Wielka Środa Dla Nauczycieli i zachęcają: “Wyjdźcie na ulice w najbliższą środę – dla nauczycieli”.

Akcja odbędzie się w środę 17 kwietnia 2019  o godz. 12:00. 

Organizatorzy zachęcają:

W najbliższą środę w samo południe wyjdźmy przed swoje miejsca pracy i zróbmy wspólne zdjęcia/nagramy filmiki, które zostaną opublikowane na portalach społecznościowych z oznaczeniem #WielkaŚrodaDlaNauczycieli. W ten sposób symbolicznie, choćby na kwadrans, dołączmy do strajkujących nauczycielek i nauczycieli. Ogólnopolska akcja ma obejmować nie tylko sektor kultury, ale wszystkie grupy zawodowe w kraju.

Do tej pory udział w akcji zadeklarowali pracownicy i pracowniczki takich instytucji jak: Bemowskiego Centrum Kultury (Warszawa), Biennale Warszawa (Warszawa), Nowego Teatru (Warszawa), STUDIO teatrgalerii (Warszawa), Teatru Łaźnia Nowa (Kraków), Teatru Ochoty (Warszawa), Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera (Warszawa), Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Syrena (Warszawa), Teatru Współczesnego w Szczecinie i TR Warszawa oraz Kultura Niepodległa i inicjatywa Wspieram Nauczycieli.

Organizatorami akcji są Warszawscy Obywatele Kultury. Współorganizatorami akcji są warszawskie komisje OZZ “Inicjatywa Pracownicza” i Inicjatywa Warszawa 2020.


LINK DO WYDARZENIA NA FB: https://www.facebook.com/events/398557207392970/
Facebook Comments

Dodaj komentarz