Żądał pieniędzy za oddanie skradzionych samochodów

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który żądał od pokrzywdzonych pieniędzy za oddanie im skradzionych samochodów. 53-latek poszukiwany był na podstawie 3 listów gończych i 13 ustaleń miejsca pobytu. Teraz odpowie za oszustwa i groźby karalne. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec października do bielańskich funkcjonariuszy zgłosił się pierwszy pokrzywdzony, który poinformował policjantów, że otrzymuje telefony od osoby, która twierdzi, że jest w posiadaniu skradzionego samochodu. W zamian za wpłatę kilku tysięcy złotych na wskazany numer telefonu, deklaruje możliwość odzyskania tego pojazdu. Kilka dni później zgłosiła się kolejna pokrzywdzona. Tym razem sprawca podczas rozmów telefonicznych groził jeszcze rodzinie pokrzywdzonej pozbawieniem życia. Sprawą od razu zajęli się policjanci.

Bielańscy kryminalni wspólnie ze stołecznymi policjantami z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością kolejny raz udowodnili swoją skuteczność. Intensywna praca operacyjna przyniosła oczekiwane efekty. W wyniku prowadzonych działań został ustalony mężczyzna, który usiłował doprowadzić pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Funkcjonariusze, kilka dni temu, w Kołobrzegu, zatrzymali 53-latka. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie był w posiadaniu skradzionych pojazdów, za zwrot których usiłował wyłudzić pieniądze od pokrzywdzonych. Swoje ofiary wyszukiwał na portalach społecznościowych, które zamieszczały tam apele i prośby o pomoc w odnalezieniu skradzionego auta.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, mężczyzna usłyszał zarzuty w prokuraturze. 53-latek odpowie za usiłowanie oszustw i groźby karalne. Zatrzymany mężczyzna poszukiwany był przez organy sprawiedliwości w całym kraju na podstawie 3 listów gończych 13 ustaleń miejsca pobytu. Najbliższe kilka lat spędzi w zakładzie karnym. Wszystko wskazuje na to, że nie są to jedyni pokrzywdzeni, których usiłował oszukać 53-latek. Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz ma charakter rozwojowy.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz