Zajęli 32 tys. sztuk podróbek oraz 71 kg melasy tytoniowej

Zatrzymano 6 osób, które zajmowały się sprzedażą  perfum, odzieży oraz galanterii z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Niemal 32 tys. sztuk podróbek oraz 71 kg melasy tytoniowej, zostało zajęte jako dowody w sprawie. Ponad 25 mln złotych – to szacunkowe, potencjalne straty firm będących właścicielami zastrzeżonych znaków.

To efekty współpracy funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz z Wydziału w Nowym Sączu Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji. 
 
Na początku grudnia, w efekcie śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, funkcjonariusze przeprowadzili kontrole na terenie powiatu radomskiego, płońskiego oraz Warszawy, które ukierunkowane  były na eliminowanie z handlu niebezpiecznych towarów oferowanych do sprzedaży. Są one bowiem szkodliwe dla zdrowia i życia konsumentów.  
 
W trakcie tych działań przeszukano 7 pomieszczeń magazynowych, 5 mieszkań, a także  4 pojazdy służące do transportu nielegalnych towarów. 
 
Ostatecznie zabezpieczono 22 tysiące sztuk podrobionych perfum, ponad 9 tysięcy różnego rodzaju odzieży, 700 sztuk wyrobów galanteryjnych, w tym głównie toreb i plecaków, 95 sztuk zabawek oraz 71 kg melasy tytoniowej.
 
Dwie osoby, obywateli Łotwy i Turcji, zatrzymano w momencie odbierania kolejnej dostawy podrobionych towarów. W nielegalny proceder zaangażowane były również cztery osoby obywatelstwa polskiego, które zajmowały się sprowadzaniem do Polski podrobionych towarów i wprowadzaniem ich do obrotu.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnego obrotu towarami, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
Po przeanalizowaniu zebranego w toku prowadzonego postępowania materiału dowodowego, Sąd zastosował wobec pięciu z wyżej wymienionych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zajęty towar został przewieziony do magazynu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.
 
Zabezpieczone przez nas towary, często zawierają w swoim składzie niedozwolone, zagrażające zdrowiu człowieka, substancje chemiczne.  Niejednokrotnie potwierdziliśmy ten fakt badaniami laboratoryjnymi – powiedział Robert Antoszkiewicz Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. 
źródło: mazowieckie.kas.gov.plFacebook Comments

Dodaj komentarz