Zaproponował mu piwo, a potem ukradł telefon

Policjanci z komisariatu w Wawrze ustalili i zatrzymali podejrzewanego o rozbój. 24-letni Jerzy S., jak wynika z materiałów sprawy, najpierw zaproponował poznanemu przypadkowo w środku nocy mężczyźnie wspólne piwo, a chwilę później groził mu pobiciem i ukradł telefon. 

Policjanci z Wawra otrzymali materiały sprawy rozboju z innej jednostki. Niestety pokrzywdzony niewiele był w stanie powiedzieć o sprawcy i całym zdarzeniu. Z jego relacji wynikało, że podczas nocnego powrotu piechotą do domu spotkał mężczyznę, który zaproponował mu wspólne wypicie piwa. Zawiadamiający przystał na propozycję. W pewnym momencie jego nowy towarzysz zaatakował go i grożąc pobiciem ukradł telefon.

Kryminalni z komisariatu przy ulicy Mrówczej zajęli się sprawą. Musieli dokonać wielu szczegółowych ustaleń, docierali do miejsc, gdzie mężczyźni mogli przechodzić, osób, które mogły ich widzieć. W efekcie przeprowadzone czynności operacyjne doprowadziły kryminalnych do 24-letniego Jerzego S., który został zatrzymany. Przyznał się do popełnienia przestępstwa, wyrażał żal z tego powodu, nie potrafił wyjaśnić dlaczego coś takiego zrobił, twierdził, że nie wie, co się z nim wtedy działo i co nim kierowało.

24-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz