Zasady bezpieczeństwa w placówkach pocztowych

Poczta Polska, w związku z obecną sytuacją epidemiczną od jutra (poniedziałek 16 marca) wprowadza zmiany w godzinach otwarcia placówek.  Wstrzymuje też przyjęcia przesyłek do innych krajów.

Wprowadzone zostają zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych:

  • godziny pracy placówek w dni robocze ulegają skróceniu do 6 godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę, także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny – szczegółowe informacje o czasie pracy poszczególnych placówek można sprawdzić na www.poczta-polska.pl,
  • praca placówek całodobowych zostaje skrócona, placówki te będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8 .00 do 20.00,
  • punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych będą nieczynne.

Przy każdym czynnym okienku w placówce pocztowej będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Szczegółowe informacje o tym,  zostaną umieszczane na drzwiach wejściowych.  

W placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę oraz pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie na jego wyraźną prośbę, w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności.

Zasady wypłaty przekazów rentowo – emerytalnych pozostają bez mian.

Pracownicy placówek pocztowych, mający kontakt z klientami, będą używać płynów dezynfekcyjnych i rękawiczek.

źródło: www.poczta-polska.pl
Facebook Comments