Zbierali datki na nieistniejącą fundację głuchoniemych

Wolscy policjanci zatrzymali dwie osoby, kobietę i mężczyznę w wieku 19 lat, podejrzanych o oszustwo. Z ustaleń wynika, że zatrzymane osoby zbierały pieniądze na rzecz nieistniejącej fundacji głuchoniemych. Wyłudzając datki, posługiwali się sfałszowanymi kartami informującymi o fikcyjnej fundacji. Obywatele Rumunii już usłyszeli zarzuty. 

Około 15 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli podjęli interwencję na ulicy Jana Pawła II,  gdzie według otrzymanego zgłoszenia, dwie osoby zaczepiają przechodniów i wyłudzają pieniądze na rzecz związku głuchoniemych. Na miejscu policjanci zauważyli kobietę i mężczyznę odpowiadających rysopisowi osób podejrzewanych o ten proceder.

Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby w wieku 19 lat podejrzanych o oszustwo. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, funkcjonariusze zabezpieczyli listę z nazwiskami osób wpłacających pieniądze. Zabezpieczono również kilkaset złotych.

Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Podejrzane osoby usłyszały zarzut dotyczący oszustwa. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, że za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz