Zbiórka krwi w Galerii Bemowo

Płyn, który ratuje życie już niedługo będzie można oddać w Galerii Bemowo. W sobotę 19 października w godzinach 10:00-15:00 Galeria Bemowo wspólnie ze Stowarzyszeniem Dać Siebie Innym organizuje akcję zbiórki krwi. Zebrana podczas wydarzenia krew trafi do dzieci chorych na białaczkę z województwa mazowieckiego. Partnerami akcji są Dzielnica Bemowo oraz hipermarket Carrefour.

W sobotę 19 października specjalny krwiobus zaparkuje już po raz kolejny na parkingu przed Galerią Bemowo. To doskonała okazja, aby oddać najcenniejszy lek – krew. Tych z Państwa, którzy mają nie więcej niż 65 lat lub – w przypadku oddawania krwi po raz pierwszy – nie więcej niż 60 lat i ważą nie mniej niż 50 kg, zachęcamy do zostania honorowym dawcą krwi i wsparcia potrzebujących. Aby oddać krew, należy:

  • być zdrowym,

  • być trzeźwym,

  • być wyspanym i po lekkim posiłku,

  • w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy dobrze nawodnić organizm, czyli wypić około 2 litry płynów (woda mineralna, soki),

  • zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Przed nami kolejna akcja krwiodawstwa w Galerii Bemowo. Podczas poprzedniejosiągnęliśmy 100% efektywności – zebraliśmy blisko 50 litrów krwi! Tymrazem chcemy osiągnąć podobny wynik, tym bardziej że zapotrzebowanie na krew regularnie wzrasta. Zapraszamy w sobotę 19 października wszystkich, którzy chcą oddać krew dla dzieci chorych na białaczkę z województwa mazowieckiego” – mówi Piotr Bombolski, dyrektor Galerii Bemowo.

Akcja krwiodawstwa odbędzie się w sobotę – 19 października – na parkingu przed Galerią Bemowo w godzinach 10:00-15:00. W ramach akcji można także oddać płytki krwi w Stacji Krwiodawstwa przy ul. Saskiej 63/75 w godzinach 7:00-14:00.Facebook Comments

Dodaj komentarz