Zdalnie sterowane samochody w Blue City

Nauka zdalnego sterowania modelami samochodów oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas profesjonalnych zawodów to atrakcje, które dla miłośników RC przygotowało Blue City i ATA Świat Modeli. „Rajdowe Lato w Mieście” jest cyklicznym wydarzeniem, które co roku przyciąga kilka tysięcy uczestników. 

Aż do 19 sierpnia w Blue City, przy fontannie gości duży tor RC oraz tor slotcarowy Carrera, na których dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat mogą spróbować swoich sił w zdalnym sterowaniu modelami samochodów. Dla chętnych są prowadzone bezpłatne lekcje, a ci, którzy czują w sobie ducha rywalizacji, mogą spróbować swoich sił w zawodach, które odbędą się  19 sierpnia i zakończą wielkim finałem. 

To świetna okazja do sprawdzenia umiejętności i zobaczenia jak wyglądają profesjonalne zawody modeli zdalnie sterowanych. Wielu uczestników Rajdowego Lata w Mieście z poprzednich lat, kontynuuje  swoją przygodę z modelarstwem RC i bierze udział w wyścigach wyczynowych – mówi Niko Triandafilidis, prezes ATA Świat Modeli, organizator „Rajdowego Lata w Mieście” i wielu zawodów RC. 

Finały z ogromem nagród 

Zawody będą podzielone na dwie kategorie wiekowe od 6 do 8 lat oraz od 9 do 15 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymają karty zawodnika, na których będą notowane wyniki czterech konkursów: jazdy na trzech torach i przejścia przez pokój zagadek Team Exit Pokoje Zagadek. Na dwóch torach slotcarowych zawodnicy będą sterować samochodzikami przez dwie minuty, a system wybierze najszybsze okrążenie, którego czas zostanie wpisany na kartę zawodnika (kartę wyników). Na torze RC zawodnicy będą mieli to przejechania pięć okrążeń, a wynikiem tej konkurencji będzie czas jazdy powiększony o ilość popełnionych błędów przeliczonych na sekundy (1 błąd = 1 sekunda). Każde uderzenie w bandę będzie liczone jako błąd.

 – Biorącym udział  w zawodach radzę, aby starali się jeździć przede wszystkim płynnie, bo wtedy popełnia się mniej błędów – zaleca Niko Triandafilidis. 

Wszyscy uczestnicy otrzymają puchary i dyplomy, a najlepsi będą mogli wybrać nagrody spośród m.in. zdalnie zdalnych samochodów, łódek, dronów czy torów carrera. Słodkie przysmaki zapewni Pijalnia Czekolady Wedel z Blue City. 

Indywidualnie i dla grup 

Bezpłatne zajęcia w ramach Rajdowego Lata w Mieście odbywają się na poziomie -1 (przy fontannie) oraz w ATA Świat Modeli na poziomie +2,  codzienne w godzinach 12 – 16, a w weekendy 11 – 16. Jest również możliwość wykupienia dodatkowych lekcji, na które organizatorzy zapraszają w tygodniu i w weekendy od 16 do 20.

Grupy dzieci powyżej 15 osób należy zapisywać telefonicznie, minimum tydzień przed przybyciem na event, pod numerami telefonu 601 306 965 lub 691 381 149.

więcej na: www.bluecity.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz