Złodziej markowych słuchawek – ukradł 14 kompletów

Mokotowscy policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzież 14 kompletów markowych słuchawek audio na kwotę około 8000 zł. Daniel D. po dokonaniu kradzieży każdej ze sztuk zawsze w sposób uprzejmy zagadywał personel i dopiero później opuszczał sklep. Nikt go nie podejrzewał o kradzież. Cała sprawa wyszła na jaw po nagraniu z monitoringu.

Jak ustalili policjanci, 29-latek przychodził do sklepu muzycznego zawsze uśmiechnięty. Zagadywał personel, a następnie przechodził do regałów ze sprzętem. Niepostrzeżenie wkładał pudełka ze słuchawkami do dużej torby. Wdawał się jeszcze raz w krótką dyskusję ze sprzedającymi i wychodził. Obsługa zaczęła podejrzewać, że coś jest nie tak, kiedy okazało się, że z półek zginęło 14 kompletów markowego sprzętu audio wartego około 8000 zł. Okazało się, że podejrzany mężczyzna, wykorzystując swoją uprzejmość, korzystał również z nieuwagi personelu i wtedy dopuszczał się kradzieży.

Po otrzymaniu zawiadomienia od pokrzywdzonych mokotowscy kryminalni zajęli się sprawą. Ustalili, że uprzejmym podejrzanym jest znany im z przeszłości Daniel D. Mężczyzna odbywał już karę 5 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże.

Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz