Złodziejka portfeli – ukradła 75 sztuk

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże. 22-latka ,przychodząc systematycznie przez kilkanaście miesięcy do jednego z urzędów, ukradła wystawione na sprzedaż portfele o łącznej wartości ponad 1800 złotych. Za to przestępstwo Marcie P. grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w maju 2017 roku. To wtedy pracownicy urzędu zorientowali się, że brakuje 14 wystawionych w witrynie na sprzedaż portfeli. Sytuacja powtarzała się przez kolejne miesiące, kiedy to skradziono najpierw 10, a następnie 24 portfele.

Do ostatniego przestępstwa doszło 28 sierpnia tego roku. Wtedy nieznany jeszcze sprawca ukradł 27 portfeli. Wszystko wskazywało na to, że za tymi wszystkimi kradzieżami stoi ktoś z interesantów. Sprawą zajęli się śródmiejscy policjanci.

Analizy nagrań z kamer umieszczonych w sali i wytężona praca operacyjna doprowadziły do ustalenia danych personalnych podejrzewanej o kradzież i jej zatrzymania.

22-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za te przestępstwa Marcie P. zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.  

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz