Zmiana terminu Wielkiego Pikniku Różnorodności

W stolicy trwają Warszawskie Dni Różnorodności. Jednak Wielki Piknik Różnorodności na bulwarach wiślanych planowany na najbliższy weekend, ze względu na warunki atmosferyczne odbędzie się tydzień później, czyli w weekend 1 i 2 września. W programie liczne koncerty, wielokulturowy market kulinarny i miasteczko organizacji pozarządowych
Warszawa jest miastem różnorodnym i otwartym, w którym wszyscy mieszkańcy powinni czuć się swobodnie i bezpiecznie. Warszawskie Dni Różnorodności, które potrwają do 8 września, pokazują jak cenna jest różnorodność społeczeństwa, przybliżają sytuację grup mniejszościowych mieszkujących w stolicy i pokazują sposoby przeciwdziałania dyskryminacji. Prezentują także dorobek kulturowego różnych narodowości i grup wyznaniowych.

 

Głównym wydarzeniem będzie Wielki Piknik Różnorodności na Placu Zabaw nad Wisłą łączący kulturę, rozrywkę i edukację.  W programie m.in. koncerty zespołu Remont Pomp z Mikołajem Trzaską i Migranckiej Orkiestry Improwizowanej Raya Dickaty’ego, DJ-ska impreza benefitowa w wykonaniu kolektywów didżejskich Synergia i Flauta, namiotowe miasteczko organizacji pozarządowych działających na rzecz różnorodności społecznej i równego traktowania, a także wielokulturowy market kulinarny z kuchnią z Tadżykistanu, Bliskiego Wschodu i Kaukazu.

Wystąpi stand-up Bartka Wojtkowskiego a Mała Orkiestra Dancingowa, pod dyrekcją Noama Zylberberga, przypomni wielokulturowy ferment przedwojennej Warszawy i zaprosi do tańca wszystkich uczestników imprezy.

W strefie dziecięcej i warsztatowej, warszawiacy dowiedzą się, jak przeciwdziałać dyskryminacji, komunikować się z osobami z niepełnosprawnością i „zrozumieć starość”. Ważnym elementem będą również lekcje savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością prowadzone przez Fundację Kulawa Warszawa.

Szczegółowy program znajduje się na: facebook.com/WarszawskieDniRoznorodnosci/

To także liczne wydarzenia lokalne, o których można przeczytać na: facebook.com/WarszawskieDniRoznorodnosci/

Zapraszamy do obejrzenia spotu, promującego wydarzenie: https://www.facebook.com/WarszawskieDniRoznorodnosci/videos/2022644788046071/

Organizatorem Warszawskich Dni Różnorodności jest Stowarzyszenie Komisja Klubowa oraz Inicjatywa Chlebem i Solą. Wydarzenie jest współfinansowane przez m. st. Warszawę.

źródło: um.warszawa.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz