Zmiany, na które czekają mieszkańcy Warszawy

Mokotów czeka na rozwiązanie problemów z wywozem śmieci, Praga Północ straszy zaniedbanymi kamienicami, a Rembertów stoi w korkach – to tylko niektóre wnioski z badania, w którym portal Morizon.pl zapytał warszawian o największe problemy ich dzielnic.

W swoim nowym raporcie Morizon.pl prezentuje wyniki ankiety, którą wypełniło 1060 mieszkańców Warszawy. Ocenili w niej m.in. stan infrastruktury, sytuację komunikacyjną czy poziom bezpieczeństwa w swoich dzielnicach oraz odpowiedzieli na pytania dot. kwestii, które wymagają szczególnej uwagi nowych władz stolicy.

Z wyników badania wyłaniają się największe problemy każdej z osiemnastu warszawskich dzielnic. 43% mieszkańców Mokotowa zwraca uwagę na złą pracę służb wywożących śmieci, niemal połowa warszawian z Pragi Południa narzeka na zakłócanie ciszy nocnej, a siedmiu na dziesięciu mieszkańców Pragi Północ – na zły stan kamienic. Z kolei przytłaczająca większość mieszkańców Rembertowa (aż 91 proc.) czeka na rozwiązanie problemów komunikacyjnych w swojej okolicy.
Istotnym problemem dla co trzeciego mieszkańca Warszawy są również akty wandalizmu: pomazane ściany, zniszczone ławki czy uszkodzone wiaty przystankowe. Najbardziej doskwierają one badanym ze Śródmieścia, Pragi Północ oraz Targówka.

Autorzy raportu zwracają uwagę na głos mieszkańców dzielnic ościennych (m.in. Białołęki, Bielan, Ursusa czy Wesołej), nie chcą, by ich okolice były wyłącznie miejskimi sypialniami. Dziś w poszukiwaniu sposobu na spędzanie wolnego czasu (np. kin, teatrów czy knajpek i restauracji) są skazani na wycieczki do centrum.

Badacze stworzyli również listę największych problemów Warszawy. Największym z nich jest niewystarczający dialog społeczny: 53 proc. respondentów przyznało, że nie czuje wpływu na sprawy związane ze swoją najbliższą okolicą. Na drugim miejscu znalazła się niewystarczająca liczba miejsc parkingowych (która, jak podkreślają autorzy badania, wynika z faktu, że na stołecznych ulicach jest coraz więcej samochodów), a na trzecim – za mało ławek i miejsc do siedzenia.

Jakich zmian chcą mieszkańcy Warszawy? Cały raport dostępny jest na blogu Morizon.pl:https://www.morizon.pl/blog/na-te-zmiany-czeka-warszawa-raport/
Facebook Comments

Dodaj komentarz