Zmieni się organizacja ruchu na Marymonckiej

W piątek, 3 stycznia ok. godz. 23.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Marymonckiej w związku z pracami wodociągowców. Wyłączona zostanie jezdnia w kierunku centrum pomiędzy ul. B. Podczaszyńskiego i A. Sacharowa.

Warszawscy wodociągowcy pracują na ul. Marymonckiej przy modernizacji kolektora Burakowskiego. Większość prac prowadzonych od wiosny na odcinku od mostu M. Skłodowskiej-Curie do ul. ks. J. Popiełuszki nie powodowała utrudnień w ruchu drogowym. Obecne zmiany wynikają z potrzeby robót przy komorze zlokalizowanej za skrzyżowaniem z ul. B. Podczaszyńskiego. Od piątku, 3 stycznia ok. godz. 23.00 wyłączona z ruchu będzie jezdnia prowadząca w kierunku centrum. Objazd zostanie poprowadzony ul. B. Podczaszyńskiego – J. Kasprowicza – A. Sacharowa. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca lutego. Następnie wykonawca prac udostępni kierowcom jeden pas ruchu.

 
Modernizacja ponad pięćdziesięcioletniego kolektora Burakowskiego jest możliwa dzięki wcześniejszemu wybudowaniu nowego kolektora Burakowskiego Bis. Technologia modernizacji blisko 5-kilometrowego kanału zbiorczego została zastosowana po raz pierwszy w Polsce i polega na wprowadzeniu do jego wnętrza 1600 segmentów z żywic poliestrowych, z których każdy ma długość 3 metrów i waży ponad tonę. Dzięki połączeniu ich za pomocą szczelnych kołnierzy zostaną utworzone samonośne moduły. W celu optymalnego dopasowania parametrów poszczególnych modułów do wymiarów istniejącego kolektora przeprowadzono skanowanie laserowe, a nowe elementy precyzyjnie zaprojektowano na podstawie uzyskanego w ten sposób rzeczywistego obrazu 3D. Prace modernizacyjne potrwają do września 2020 r.
 
 
Komunikacja: 
Autobusy linii 121 (w kierunku przystanku Gwiaździsta) oraz linii 150 (poranne kursy wydłużone do przystanku Metro Marymont) pojadą objazdem ulicami: B. Podczaszyńskiego – J. Kasprowicza – A. Sacharowa.
 
źródło: infoulice.um.warszawa.plFacebook Comments

Dodaj komentarz