Znalazł kartę i skorzystał z niej

Zarzuty włamania do konta bankowego poprzez użycie znalezionej karty płatniczej usłyszał 25-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna wypłacił w bankomacie z cudzego konta 800 złotych. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni wywiadowcy patrolujący bielańskie ulice postanowili przyjrzeć się mężczyźnie, który podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu nerwowo się rozglądał. Policjanci podeszli do  niego w momencie, kiedy chciał wsiąść do zaparkowanego w pobliżu samochodu. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili przy 25-latku cudzą kartę płatniczą z zapisanym numerem pin. Mężczyzna zdążył wypłacić 800 złotych. Tłumaczył się tym, że kartę znalazł i postanowił sprawdzić czy jest jeszcze aktywna.

Bielańscy śledczy przedstawili już 25-letniemu obywatelowi Gruzji zarzut włamania do konta bankowego poprzez bezprawne użycie karty płatniczej. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj chroń swój PIN, dbaj o swoje oszczędności! Podczas korzystania z bankomatu i wprowadzania numeru PIN zasłaniaj klawiaturę bankomatu ręką. Nigdy nie zapisuj numeru na karcie, nie noś go w portfelu.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz